Egy grúz nő elhatározta, hogy felkeresi vér szerinti szüleit. A kutatás során meglepődött, amikor felfedezte, hogy az apjával ismerősök a Facebookon.
Tamuna Museridze, a grúz újságírónő, különleges fordulatot vett életében, amikor nevelőanyja 2016-ban elhunyt. Ekkor bukkant rá egy születési anyakönyvi kivonatra, amelyen a neve szerepelt, ám a születési dátuma téves volt. Ez a felfedezés arra ösztönözte, hogy elkezdje keresni vér szerinti szüleit, hiszen gyanította, hogy örökbefogadás történt. Az eseményről a BBC számolt be.
A kutatás során egy megdöbbentő csecsemő-kereskedelmi botrányra derült fény Grúziában, ahol több ezer szülőt tévesztettek meg azzal, hogy azt állították, újszülöttjeik elhunytak. A valóságban azonban a kisbabákat illegálisan értékesítették. Az érintett nyomozó munkájának köszönhetően számos családot sikerült újra egyesíteni. A részletekért és a történet mélyebb megértéséhez ajánljuk figyelmükbe ezt a cikket.
Idén nyáron Tamuna számára igazi fordulópontot hozott az, hogy egy Facebook-csoport révén megkapta az első nyomokat saját múltjával kapcsolatban. Az üzenet, amelyet kapott, egy vidéki asszonyról szólt, aki 1984 szeptemberében Tbilisziben hozta világra gyermekét, miután titokban hordta ki a terhességét. Érdekes módon ez a dátum egybeesett Tamuna születésével. Az üzenet írója úgy gondolta, hogy az említett nő talán Tamuna vér szerinti anyja lehet, és megosztotta vele a nő nevét, ezzel új reményt és izgalmat csempészve Tamuna életébe.
Tamuna felhívására jelentkezett a nő unokahúga, aki megkérte Tamunát, hogy vegye le a posztot, ám ő beleegyezett egy DNS-teszt elvégzésébe. Amíg az eredményre vártak, Tamuna felhívta az édesanyját, aki tagadta, hogy szült volna a kérdéses időpontban. Egy héttel később megérkeztek a DNS-eredmények, amelyek azt mutatták, hogy Tamuna és a Facebookon vele kapcsolatba lépő nő tényleg unokatestvérek. Ezzel már sikerült meggyőznie az anyját, hogy legalább az apja nevét árulja el.
Miután Tamuna megtudta az igazi apja nevét, rákeresett Facebookon. Kiderült, hogy a férfi követte a történetét a közösségi médiában - lévén a családok újraegyesítésével kapcsolatos munkája széles körben ismert egész Grúziában.
A történet végén, mint egy szép mese, a happy end sem maradhatott el. Megállapodtak, hogy a férfi szülővárosában találkoznak. Kiderült, hogy az apjának teljesen fogalma sem volt arról, hogy gyereke lenne, hiszen Tamuna anyjának terhességéről sem értesült soha. Ahogy egyre mélyebbre ásták magukat a múltban, felfedezték, hogy rengeteg közös vonásuk van, és a férfi örömmel mutatta be őt a családjának is, ezzel új fejezetet nyitva életükben.
Október hónapban Tamuna számára végre megnyílt a lehetőség, hogy találkozzon szülőanyjával. Egy lengyel tévétársaság dokumentumfilmet készített az életéről, és elvitték őt, hogy személyesen találkozhasson édesanyjával. A nő beleegyezett a négyszemközti beszélgetésre, és ekkor derült ki, hogy sok más gyermekkel ellentétben, akinek Tamuna segített felfedezni a valódi szüleit, ő maga nem volt elrabolt csecsemő. Az édesanyja a szülés után lemondott róla, és ezt a titkot 40 éven át őrizte. A forgatás befejeztével azonban megkérte Tamunát, hogy távozzon, és azóta sem tartották a kapcsolatot.