Nógrádi György véleménye szerint Ukrajna helyzete annyira kritikus, hogy a következő hónapokban akár összeomlás is bekövetkezhet.

Az utóbbi időszakban Oroszország fokozta légicsapásait Ukrajna területén. Több mint 250 drón és számos rakéta célzott az ország létfontosságú infrastruktúrájára. Nógrádi György, a biztonságpolitikai elemző, úgy véli, hogy ezek a támadások világosan azt mutatják, Moszkva még a fegyverszünet bevezetése előtt is intenzív nyomást kíván gyakorolni Ukrajnára.
A múlt héten az Egyesült Államok felfüggesztette Ukrajna katonai támogatását, ami magában foglalja a fegyverek szállítását és a hírszerzési adatokat is.
- mondta Nógrádi, hozzátéve, hogy az úgynevezett "Five Eyes" hírszerzési együttműködés (USA, Egyesült Királyság, Kanada, Ausztrália, Új-Zéland) kulcsa továbbra is Washington kezében van.
A szakértő szerint Franciaország és Németország ugyan ígéretet tett arra, hogy segít Ukrajnának hírszerzési adatokkal, de ezek sem mennyiségben, sem minőségben nem hasonlíthatók az amerikai forrásokhoz.
- tette hozzá a szakértő. Nógrádi György úgy véli, hogy Donald Trump három alapvető célt határozott meg magának, amelyeket lépésről lépésre valósít meg:
Nógrádi György sajátos szemszögből elemezte Trump stratégiáját.
A háború kirobbanása óta számos ember kényszerült elhagyni Ukrajnát, ami egyre nagyobb kihívást jelent a hadsereg számára az új katonák toborzásában.
- tette hozzá Nógrádi, miután alaposan átgondolta a helyzetet.
A szakértő véleménye szerint Ukrajna nyárig folytathatja a harcot, amennyiben jelentős európai támogatást kap. Azonban amerikai segítség nélkül csupán néhány hónap áll rendelkezésére.
- fogalmazott.
A szakértő véleménye szerint Trump világosan jelezte Zelenszkijnek, hogy Ukrajna az amerikai támogatás hiányában nem lenne képes folytatni a harcot a háborúban.
Nógrádi felidézte a közelmúlt eseményeit, mintha csak egy filmvászonra vetítette volna azokat, élénk részletekkel és emlékezetes pillanatokkal gazdagítva a beszámolóját.
Macron francia elnök nemrégiben összehívta azokat az európai vezérkari főnököket, akik nyitottak lennének arra, hogy csapatokat vezényeljenek az orosz-ukrán határra a háború lezárulta után. Nógrádi véleménye szerint ez a koncepció éles ellentétben áll Moszkva és Washington nézeteivel.
- Kérlek, formáld meg a szöveget saját stílusodban! - javasolta a szakértő.
A legfőbb kihívást jelenleg az jelenti, hogy még mindig nem állnak rendelkezésre konkrét tervek sem a létszám, sem a finanszírozás tekintetében.
- tette hozzá Nógrádi, miután alaposan átgondolta a helyzetet.
Az orosz dróntámadások főként az ukrán energetikai rendszerek és hadigépezet lerombolására irányulnak.
- tette hozzá Nógrádi, hangsúlyozva, hogy az infrastruktúra mellett talán még fontosabb kérdés, hogy a civil lakosság meddig képes elviselni a nehézségeket.
- magyarázta el a szakértő.
Miközben Ukrajna helyzete egyre kétségbeejtőbb, az európai országok láthatóan készülnek egy elhúzódó konfliktusra.
- Kérlek, formáld meg a szöveget saját stílusodban! - javasolta a szakértő.
Litvánia döntése, hogy kilép a kazettás bombák tilalmáról szóló megállapodásból, és Lengyelország hasonló elgondolásai komoly aggodalomra adnak okot. Ez a lépés nem csupán a régió biztonságát fenyegeti, hanem egy szélesebb körű fegyverkezési versenyt is elindíthat. Nógrádi véleménye szerint ez a helyzet világosan jelzi, hogy a nemzetközi politikai klíma egyre feszültebbé válik, és a katonai megoldások iránti hajlandóság újraéledése mindannyiunk számára figyelmeztető jel lehet.
A szakértő végső megállapítása világosan tükrözi a helyzetet: