Te is így kezded a reggelt, közvetlenül az ébredés után? Egy szakértő figyelmeztetett arra, hogy ez potenciálisan veszélyes lehet.


Hamarosan érkezik a posta, és sok magyar nyugdíjas számára csomagok érkeznek. Érdemes figyelni a teendőkre, hogy minden zökkenőmentesen menjen!

Egy szakértő figyelmeztet a reggeli beágyazás lehetséges kockázataira, hangsúlyozva, hogy mindenkinek érdemes alaposan megfontolnia ezt a szokást, különösen a nyári hónapokban.

Dr. Gareth Nye, a Salfordi Egyetem biomedicinás oktatója a Mirror cikke szerint arra hívja fel a figyelmet, hogy az éjszaka folyamán akár 500-700 milliliter izzadságot is veszíthet az ember, ami ezután az ágyneműre kerül. A mennyiség ráadásul egyénenként eltérő, például a menopauzán áteső nőknél jóval magasabb lehet.

Dr. Nye hozzáteszi: egy ember naponta körülbelül 500 millió hámsejtet veszít, ennek nagy része alvás közben történik. Emellett más testváladékok - például nyál - is az ágyba kerülhetnek, ami baktériumok, gombák és kellemetlen mikroorganizmusok elszaporodásához vezethet, ami különféle egészségügyi problémákat okozhat.

A hívatlan vendégek, mint a poratkák és ágyi poloskák, gyakran kényelmesen megbújnak az ágyneműben vagy a pizsamában. Amikor reggelente beágyazunk, ezek a kis szörnyetegek is "becsomagolódnak" a frissen összehajtott takarók alá. A nedves, meleg környezet, amely az ágyneműben kialakul, tökéletes táptalajt biztosít számukra, így ideális otthont nyújtanak a különféle szennyeződéseknek is. A poratkák különösen vonzódnak az elhalt hámsejtekhez, amelyekből táplálkoznak, és az általuk kibocsátott ürülék allergiás reakciókat okozhat, valamint súlyosbíthatja az asztma és ekcéma tüneteit. Ezért fontos, hogy rendszeresen tisztítsuk és szellőztessük az ágyneműt, hogy minimalizáljuk ezeknek a nem kívánt látogatóknak a jelenlétét.

A megoldás a szakember szerint pofonegyszerű: ne ágyazz be rögtön felkelés után. Ehelyett engedd szellőzni az ágyneműt pár óráig, és hagyd, hogy napfény is érje.

Az ágynemű megfelelő kiszárítása, egy ágyneműket értékesítő vállalat szakértőjének véleménye szerint, hatékony módja az atkák elpusztításának és az allergének mennyiségének csökkentésének. Ennek következtében pihentetőbb és zavartalanabb alvás biztosítható.

A Mirror megkérdezett egy alvásszakértőt is, aki szerint nyáron 3-4 naponta érdemes kimosni az ágyneműt 60 fokon, ahelyett, hogy azt kéthetente mosná az ember alacsonyabb hőmérsékleten.

Related posts