Szijjártó Péter: Komoly mozgalom bontakozik ki Donald Trump ellen Európa nyugati részén | ma7.sk

A minisztérium MTI-nek eljuttatott közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be az amerikai kollégájával, Marco Rubióval folytatott megbeszélése előtt, hogy
Magyarország másfél évtizede olyan politikai irányvonalat képvisel, amely a migráció ellen, a családok támogatására, a béke megőrzésére, valamint a konzervatív és patrióta értékek hangsúlyozására épít. E törekvések célja a nemzeti érdekek előmozdítása, hasonlóan ahhoz, ahogyan Donald Trump elnök is megfogalmazta elképzeléseit az Egyesült Államok jövőjéről.
"Tehát mi tizenöt éve vagyunk Trump" - fogalmazott.
Emlékeztetett arra, hogy Magyarország már három éve él az ukrajnai háború közvetlen szomszédságában, és ennek következményeivel néz szembe. "Ha van olyan ország, amelynek fontos Donald Trump sikere, és amelyik a jelenlegi amerikai kormány eredményeit is figyelemmel kíséri, akkor az mi vagyunk" - fogalmazott. "Ha pedig létezik olyan ország, amely érdekelt egy jelentős amerikai-orosz megállapodás létrejöttében, az szintén Magyarország."
"Ugyanakkor az jól látszik, hogy Európa nyugati felében egy nagyon komoly szervezkedés zajlik Donald Trump ellen alapvetően. Persze a béke ellen is, de
- gondolta.
Kifejtette, hogy a legutóbbi gyűlésre vasárnap Londonban került sor, ahol az érintett országok képviselői úgy határoztak, hogy Ukrajnának folytatnia kell a harcot.
"Ez rendkívül aggasztó, rendkívül kockázatos, és komoly tévedés, mert ha a háború továbbra is folytatódik, akkor még többen fognak életüket veszíteni, a pusztítás mértéke is nőni fog, és az eszkaláció veszélye is továbbra is fennáll." - hívta fel a figyelmet.
Jó hírt hozott, amikor bejelentette, hogy…
a korábbiakkal szemben csak Brüsszel akar továbbra is háborút, Washington már nem,
Ezzel a megközelítéssel Magyarország számára jelentősen egyszerűbbé válik, hogy távol maradjon a konfliktustól.
"A háború számos negatív következményt hozott magával. Mindannyian érzékeljük otthon a gazdasági hatásokat, az árak folyamatos emelkedését, a szankciók következményeit az energia költségeiben, és még sok mást. Tehát a háború rengeteg nehézséget generált, de ahogy a konfliktus véget ér, úgy ezek a terhek is fokozatosan eltűnnek."
Szijjártó Péter kiemelte, hogy a háború támogató európaiak kétségbeesett próbálkozásokat tesznek Donald Trump törekvéseinek meghiúsítására. Amennyiben ez nem vezet eredményre, úgy ők maguk is folytatják a harcok anyagi támogatását.
Kiemelte azonban, hogy a kontinens gazdasági állapotát és katonai kapacitásait tekintve nem reális az, hogy Európa erre képes lenne hosszú távon a saját érdekei drámai megsértése nélkül.
"Én azt gondolom, hogy ha Európa ezen az úton marad, az európai háborúpárti politikusok továbbviszik ezt a politikát, akkor annak Európa elképesztő kárát fogja látni" - szögezte le.
Itt a kérdés csupán az, hogy a liberális, háborúpárti európai vezetők mikor értik meg, hogy mit akarnak az emberek" - fűzte hozzá.
A miniszter arra is kitért, hogy a magyar-amerikai kapcsolatokban "aranykor" jött el, a két kormányzat közötti viszony "a lehető legnagyobb mértékű bizalmon" alapszik, amit jól mutat az is, hogy a két héttel ezelőtt Szaúd-Arábiában tartott amerikai-orosz tárgyalásokat követően az Egyesült Államok Európáért felelős államtitkára egyből Budapestre utazott, hogy tájékoztatást nyújtson a történtekről, az amerikai elnök nemzetbiztonsági tanácsadója pedig másnap őt magát fogadta a Fehér Házban.
Ezen kívül megfogalmazása szerint az utolsó hetekben számos jelentős amerikai befektetést sikerült bejelenteniük, ami azt jelzi, hogy a két ország közötti gazdasági együttműködés egy igazi "aranykor" küszöbén áll.
"Bízom benne, hogy át tudjuk majd beszélni azokat a kérdéseket, amelyek a Biden-adminisztráció politikai motivációkból fakadó döntései nyomán merültek fel." - fogalmazott összefoglalva.