Pető Péter írása: "Gyurcsány Ferenc visszavonulása" - 24.hu A politikai táj változásai mindig izgalmas témát szolgáltatnak, és Gyurcsány Ferenc távozása is éppen ilyen pillanatot jelentett. Az esemény nemcsak a hazai politikai életet formálja, hanem soka

Ez a szöveg a Kapufa című hírlevél egyik darabja. Ezt a 24 Extra legalább Közép-csomagra előfizető olvasói kaphatják, ha feliratkoztak rá. Ezúttal a nekik május 8-án kiküldött szöveget mutatjuk meg itt. A hírlevél csütörtökönként érkezik meg a postaládákba, futballról, utazásról, ételekről, könyvekről, politikáról, médiáról és újságírásról beszél.
– Hajrá, Barcelona! – buzdította a vendéglátóhely közönségének egyik lelkes tagja a katalán csapat játékosait, amikor az Internazionale 4-3-as előnyben volt. Ezt a pillanatot különösen megjegyeztem, hiszen már korábban elhatároztam, hogy a mérkőzés izgalmas hajráját fogom megörökíteni az aktuális hírlevélben. A sors iróniája, hogy Nagy József és Nagy Gergely Miklós kollégáimmal együtt érkeztem a kocsmába, miután a telt házas élő Háromharmad eseményei után siettünk, hogy ne maradjunk le a Bajnokok Ligája-elődöntő utolsó perceiről, ahol a feszültség és a szenvedély egyaránt a tetőfokára hágott.
Gondoltam, mesélek majd arról, hogy micsoda esténk volt, hiszen a politikai műsorunk offline verzióját követően órákat beszélgethettünk a résztvevőkkel, és aztán még volt alkalmunk belesétálni a körúti valóságparadicsomba. Ikonikus figurája volt a kavalkádnak a monumentális méretű futballrajongó, aki olykor fölkiáltott, hogy "Árad a Tisza!" - igaz, még ennél is többször rögzítette, hogy nem kell senkinek izgulnia, Lamine Yamal egyenlít majd.
Mások a videóbíró rendszerének lehetőségeiről folytattak heves eszmecserét, miközben mások a gyönyörűség kifejeződésével kiáltoztak, miután a mérkőzés drámai pillanatai elvarázsolták őket. Most elérkezett az idő, hogy megemlítsük Francesco Acerbit: a 37 éves olasz védő a legutolsó pillanatban mentette meg a milánói csapatot a hosszabbítástól. Szavakkal nehezen kifejezhető, mi tükröződött a szemében, amikor a labda a hálóba zöttyent. Nem világos, hogyan került a kapu elé, hiszen a csúcssorozatban addig egyetlen gólt sem szerzett. Élete során olasz kis- és középcsapatok között ingázott, majd szembenézett a rákkal; nemcsak hogy legyőzte a betegséget, hanem visszatért a pályára. Ott ültünk a körúti kocsma tévéje előtt, és figyeltük, ahogy az érzelmek vihara feszíti. Nehéz megérteni, hogyan képes a futball ilyen mélyen meghatározni egy ember életét.
Aztán jönnének a részletek, de úgy éreztem, hogy a szavaknak nem marad elegendő hely, hiszen szerdán bemutattuk Bihari Dániel A tatárjárás című, már bestsellerré avanzsált kötetét. Ezzel az eseménnyel kapcsolatosan igyekeztem haza, hogy elcsípjem a PSG és Arsenal közötti visszavágót, ami a másik ágon zajlott. Chelsea-szurkolóként, aki már a megőrülés határáig elkötelezett, szükségszerűen sodródtam a Párizs elkötelezett hívei közé. Írnék tehát még erről, de váratlanul bekövetkezett az, amire egy olyan régóta újságíróként dolgozó ember, mint én, már nem is mert gondolni: Gyurcsány Ferenc visszavonult.