Pár perc leforgása alatt egy hacker sikeresen behatolt abba az alkalmazásba, amelyet Trump egykori nemzetbiztonsági tanácsadója használt.

Március 24-én egy igen kellemetlen esemény okozott botrányt az amerikai kormányzatban. Az Egyesült Államok egyik legelismertebb külpolitikai újságírója, Jeffrey Goldberg cikkében, fotókkal megtámogatva ecsetelte, hogy órákkal azelőtt tudomást szerzett a jemeni húszikat célzó amerikai bombázásról, hogy az megkezdődött volna. A The Atlantic főszerkesztője a több tucat ember halálát okozó akcióról első kézből szerezhetett információkat, Pete Hegseth védelmi miniszter ugyanis egy Signal-csoportban üzente meg a pontos haditervet a Trump-kormányzat döntéshozóinak, valamint a Mike Waltz, Donald Trump volt nemzetbiztonsági tanácsadója által véletlenül felvett újságírónak.
Waltz, akit nemrégiben eltávolítottak hivatalából és most ENSZ nagyköveti feladatokat lát el, a múlt héten egy kabinetülés során került lencsevégre, amint a TeleMessage nevű módosított Signal-appot használta. Bár a megoldás megfelel a szövetségi dolgozók adatmegőrzési törvényeinek, mivel a beszélgetések nyomon követhetők, a biztonság szempontjából számos aggályt vet fel. A TeleMessage sajátossága, hogy archiválja a végpontok között titkosított üzeneteket, ami eltér a hivatalos Signal-apptól. Általában ezek az üzenetek kizárólag az üzenet küldője és a címzett készülékén tárolódnak, ám az archiválás következtében ezek a tartalmak kikerülnek ebből a zárt környezetből.
A 404 Media friss jelentése szerint erre pedig sor is került: miután ugyanis múlt héten lefotózták, hogy a TeleMessage alkalmazást használja Waltz, egy hackernek mindössze 15-20 perc alatt sikerült is feltörnie a szolgáltatást, "komolyabb erőfeszítés nélkül." Ennek nyomán sikerült megkaparintania a felhasználók adatait és az üzeneteit is.
Az ellopott adatok között szerepel a beszélgetések tartalma, a kormányzati tisztségviselők neve és elérhetősége, valamint a TeleMessage felhasználónevek és jelszavak is.
Waltz beszélgetései a hacker elmondása szerint nem kompromittálódtak, de más kormányzati alkalmazottak üzenetei a jelentés szerint veszélybe kerülhettek. A több ezer üzenetváltás részeként a hacker megszerzett egy látszólag aktív chatfolyamot, amelyben egy fontos kriptovaluta-törvényjavaslat elfogadásáról volt szó. Erre reagálva szombaton a demokrata törvényhozók levelet tettek közzé, amelyben kifejtették, hogy ellenezni fogják a törvényjavaslatot.
A TeleMessage kompromittált szervere az Amazon AWS felhőinfrastruktúráján működik, ami súlyos biztonsági kockázatokat jelent, különösen a kormányzati kommunikáció szempontjából. A TeleMessage több tucat állami intézménnyel, köztük az amerikai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központtal (CDC) és a Külügyminisztériummal áll szerződéses viszonyban. A Signal, reagálva a tartós botrányra, kijelentette, hogy nem tudják biztosítani a Signal nem hivatalos verzióinak adatbiztonságát és védelmét.