Orbán Viktor Magyar Péterről az évértékelőjében megjegyezte: "Ez a típusú ember bárkit képes elárulni, éppen ezért vajon hogyan lenne képes hű maradni a hazájához?"


Orbán Viktor ma a Várkert Bazárban tartja 25. évértékelő beszédét, amelyre sokan kíváncsiak. A miniszterelnök különleges bejelentéseket ígért, amelyek várhatóan jelentős hatással lesznek a jövőre.

Orbán Viktor az utóbbi napokban több alkalommal is megosztott bejegyzéseket Facebookon, amelyekben a 25. évértékelő beszédére való készülődéséről számolt be. "Szombat!", "Teli rüszttel kihívás!" – ezekkel a szavakkal utalt a beszéd írásának folyamatára, de konkrét részletekkel nem szolgált, még arra a kérdésre sem adott választ, hogy ezúttal is elhangzik-e dakota közmondás. Ezt humorosan úgy vágta ki, hogy "Mindannyian a dakoták istenének a kezében vagyunk".

Lepsénynél a miniszterelnök kedd este, miközben a Fidesz kihelyezett frakcióülésére igyekezett Balatonfüredre, egy dupla presszó mellett ült, és máris nagy bejelentésekre készülődött. Új programokat ígért, amelyekkel szeretné meggyőzni a képviselőket is.

Orbán Viktor bevezetőjében az elhangzottakkal kapcsolatban azt emelték ki, hogy Gyurcsány Ferenc évek óta egyfajta "árnyék-évértékelővel" áll elő. Azonban van olyan figura is, aki egészen a korábbi években is közöttük foglalt helyet, és most az első sorokba kérte a helyét. Magyar Péternek Nagy Feró megzenésített szavaival üzentek: "Nem tudod, milyen jó nélküled."

Orbán Viktor beszédét egy szellemes hasonlattal indította, amikor a politikát a meteorológiához hasonlította. Azt mondta, hogy a politikai helyzet olyan, mint a borongós időjárás: néha váratlan viharfelhők gyülekeznek, máskor pedig ragyogó napsütés köszönt ránk, és akárcsak egy jó időjárás-előrejelző, a politikai elemzők is gyakran tévednek. Végül arra figyelmeztetett, hogy míg az esernyőt nem árt magunknál tartani, a jókedvet sosem szabad elhagyni!

A meteorológus a híradó zárásaként lép a képernyőre. Mielőtt rátérnék a holnapi időjárásra vonatkozó előrejelzésre, szeretném frissíteni a mai napra vonatkozó előrejelzésünket, és egyúttal elnézést kérek a tegnapi információkért.

Majd kiemelte, hogy mindig következetesen építi fel évértékelő beszédeit. Fontos számára, hogy a korábbi kijelentései és az aktuális helyzet összhangban legyenek, és hangsúlyozta, hogy a politikában sokan könnyen változtatnak véleményükön, de ő a "régi iskolát" képviseli, ahol a szavaknak súlya van.

Orbán Viktor emlékeztetett a tavalyi év számos megpróbáltatására, amelyek közé tartozott a köztársasági elnök lemondása és a gazdasági nehézségek is.

"Tavaly nehéz szívvel álltunk itt. Elvesztettük köztársasági elnökünket, akit az európai uniós listavezetőnknek is tekinthettünk, miközben a háború egyre súlyosabbá vált. A szankciók, az infláció és az energiaárak emelkedése következtében a gazdasági kilátások is rendkívül aggasztóak lettek."

Kitért a külföldi és belső politikai támadásokra is:

Az amerikai nagykövet a politikai ellenzék élvonalába lépett, miközben Washingtonból és Brüsszelből támadások érkeztek ránk. Eközben Soros György helyi képviselői szorgalmasan gyújtogatták a szénakazlakat és szennyezték a kutakat.

A miniszterelnök, Magyar Péterre tett utalással, a belső árulások kérdését is érintette, különös figyelmet szentelve néhány politikus brüsszeli tevékenységének.

Feltárult, hogy az évértékelő nyitó soraiból valójában nem is olyan hosszú a távolság Weber úr brüsszeli pénztárcájához. Ez egy tanulságos tapasztalat. Aki képes elárulni a barátait, az a pártját sem kíméli.

Hangsúlyozta, hogy az ilyen egyének bárkit képesek hátba támadni.

"Ez a típus mindenkit elárul az első nehézség előtt. Hogy pont a saját hazáját ne árulná el?" - fejtette ki.

Hozzátette: a Fidesz is annyit jelent, hit, hűség, bizalom. "Aki ezt nem érti, vagy nem érzi a szépségét, annak kívül tágasabb. A végén úgyis mindenki azt kapja majd, ami jár. Ez a törvény".

A miniszterelnök beszédének bevezető részében hangsúlyozta a politikai helyzet kiszámíthatatlanságát, valamint a változások fontosságát, ezzel is érzékeltetve a pillanatnyi állapot komplexitását és a jövő kihívásait.

"Mindig történik valami kiszámíthatatlan. Hol jó, hol rossz. És amikor azt hiszed, te már mindent láttál... Nos, leginkább akkor jön a meglepetés."

Kiemelte, hogy a politikai tájképen az egyetlen állandó tényező a változás, és Magyarországnak ebben a dinamikusan alakuló környezetben kell felfedeznie a saját pozícióját. A 2024-es esztendőt "férfias évnek" titulálta, utalva ezzel arra a kihívásokkal teli időszakra, amelyben Magyarország bizonyította, hogy képes önálló irányt választani.

Azt is kiemelte, hogy korábban sokan bírálták Magyarországot, de most már egyre többen követik példáját:

"Tegnap még eretnekek voltunk, ma nálunk kopogtat a fél világ. Azt mondták, mi vagyunk a múlt. Kiderült, mi vagyunk a jövő."

Orbán Viktor külön kitért az amerikai választásokra és Donald Trump lehetséges visszatérésére. Úgy véli, hogy az Egyesült Államokban zajló politikai változások új lehetőségeket teremthetnek Magyarország számára, de óvatosságra intett azzal kapcsolatban, hogy ez önmagában nem hozza el a sikert:

"Trump elnök nem a megváltónk, hanem a harcostársunk, aki mellett kiállunk a közös célokért."

A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy bár az amerikai politikai fordulat kedvező lehet Magyarország számára, a magyaroknak továbbra is saját erejükre kell támaszkodniuk. Szerinte az Egyesült Államok változásaival csak az esélyeink javulnak, de a győzelmet nekünk kell kivívnunk.

Egy hasonlattal élve, ezt így is megfogalmazhatnánk: "Dávid és Góliát harcának közepette feltűnt Dávid bátyja is, aki olyan impozáns megjelenésű, mint egy régi harcos a csatatéren."

Orbán beszédében élesen bírálta az európai és amerikai hatalmi elitet, amely szerinte egy központosított "birodalmat" épít, és Magyarország ennek egyik fő ellenfele. Kiemelte, hogy szerinte a brüsszeli és amerikai politikai struktúrák célja a nemzetállamok meggyengítése és a globális elit hatalmának fenntartása.

Egy érdekes megközelítést alkalmazva így nyilatkozott: "A birodalom két irányító központtal rendelkezik, ahol az egyik Washingtonban, a másik pedig Brüsszelben található, míg a Soros által fenntartott központ itt, Budapesten helyezkedik el."

Bírálta az NGO-k, az álcivil szervezetek és a globális elit befolyását, amely szerinte korrupt módon beavatkozik a nemzetek politikájába. Úgy véli, hogy Magyarország évek óta küzd ezzel a rendszerrel szemben, és most lehetőséget kapott arra, hogy áttörje ennek a hatalmi gépezetnek a védelmi vonalait.

A miniszterelnök beszédében alaposan elemezte a magyar gazdaság vívmányait. Kiemelte, hogy az utóbbi évek során Magyarország eredményesen szembenézett a gazdasági kihívásokkal és a nemzetközi nyomásokkal.

Hangsúlyozta a megszerzett sikereket:

Orbán egy szórakoztató történetet osztott meg a Vatikánnal kapcsolatban, amikor a pápa egy érdekes kérdésre ezt mondta:

"Amikor a pápát megkérdezték, mennyien dolgoznak a Vatikánban, azt válaszolta: körülbelül a fele."

A miniszterelnök beszédében világos célt fogalmazott meg a következő évre: áttörést kíván elérni. Meggyőződése, hogy a jelenlegi politikai környezet kedvező lehetőségeket kínál Magyarország számára, azonban a siker csak egy jól átgondolt és fegyelmezett stratégia mentén valósulhat meg.

Úgy fogalmazott: "Eddig lázadtunk, most már győzni is akarunk."

Bár szerinte az ellenfeleik most meggyengültek, azt hangsúlyozta, hogy még mindig komoly erővel rendelkeznek, és csak jól szervezett politikai és gazdasági manőverekkel lehet valódi győzelmet aratni.

Orbán Viktor bejelentette, hogy Magyarország kormánymegbízottat küld az Egyesült Államokba, hogy összegyűjtse az összes releváns adatot és bizonyítékot a külföldi beavatkozásokról, amelyek érinthetik az ország szuverenitását. E kezdeményezés célja egy új jogi és alkotmányos keret kidolgozása, amely lehetőséget teremt az álcivil szervezetekkel szembeni hatékony fellépésre. Az intézkedés célja a nemzeti érdekeink védelme és az ország függetlenségének megerősítése.

"Ne legyünk passzív szemlélők, miközben álcivil közéleti csoportok a szemünk előtt kiszolgálják külföldi érdekeket, és politikai akciókat irányítanak."

Orbán Viktor világossá tette, hogy céljuk a Soros-hálózat anyagi támogatásának megszüntetése, és a jogi intézkedéseket az amerikai Magnyickij-törvény alapján kívánják megvalósítani.

"Zárjuk le a Soros-hálózat pénzügyi forrásait, és az állami intézmények teljesítsék szuverenitásuk védelmével kapcsolatos kötelezettségeiket."

Állítása szerint a külföldről támogatott politikai hálózatokat húsvétig sikerülhet felszámolni, ami a korábbi politikai tradíciók hatására utal.

"Van ennek politikai hagyománya Magyarországon. Húsvéti alkotmány, húsvéti nagytakarítás."

A miniszterelnök élesen bírálta Brüsszelt, amely szerinte az amerikai liberálisok visszavonulási bázisává vált. Kiemelte, hogy a migrációs politikában továbbra is ellenállásra készülnek: "A migráció ügyében, ha kell, a falig, sőt azon túl is elmegyünk."

Kiemelte, hogy Magyarország határozottan elutasítja a migrációs paktumot, amelyet véleménye szerint Brüsszel rá akar kényszeríteni. E küzdelem során a magyar kormány célja, hogy más nemzeteket is maga mellé állítson, így erősítve meg közös álláspontjukat:

"Lázadunk és másokat is lázítunk. A lengyelek és a hollandok már felálltak, az olaszok már szinte, és a németek is mintha."

Orbán Viktor legújabb bejelentéseiben kulturális és társadalmi reformokat helyezett a középpontba. Az egyik kiemelkedő javaslata, hogy az alkotmányban rögzítsék az emberi nemek klasszikus, bináris definícióját.

"Írjuk bele az alkotmányba, hogy az ember vagy férfi, vagy nő."

Ezzel egy időben bejelentette, hogy Magyarországon az idei évben nem kerül megrendezésre Pride-felvonulás.

"A Pride szervezőinek ne legyen gondja az idei felvonulás előkészítésére. Csak felesleges pénz- és időpazarlás."

A miniszterelnök szerint Brüsszel támadja Magyarország nyugdíjrendszerét és a rezsicsökkentést is. Elutasította azokat az állításokat, amelyek szerint a magyar nyugdíjrendszer fenntarthatatlan:

Brüsszel szerint a magyar nyugdíjrendszer fenntarthatatlan, de valójában a helyzet nem ennyire egyértelmű, hiszen a rendszer fenntarthatósága megkérdőjelezhető.

Kiemelte, hogy a 13. havi nyugdíj továbbra is biztosítva lesz, és Magyarország nem tervezi a rezsicsökkentés eltörlését, mivel ez alapvető fontosságú a magyar családok jólétéhez.

"Nálunk évente 250 ezer forintos költséggel kell számolnunk, míg Romániában ez a szám 600 ezerre, Szlovákiában 650 ezerre, Lengyelországban pedig már 900 ezer forintra rúg. Csehország esetében pedig a költségek meghaladják az egymillió forintot. Ilyen drága terhek várnának ránk, ha engednénk Brüsszel befolyásának."

Orbán egyértelművé tette, hogy Magyarország nem áll ki Ukrajna EU-s tagságának támogatása mellett.

"Ukrajna soha nem fogja elérni, hogy Magyarország és a magyar nép ellenében csatlakozzon az Európai Unióhoz."

Véleménye szerint Ukrajna jövője továbbra is ütközőzónaként alakul, ami komoly hatással lesz a magyar gazdaságra, különösen a mezőgazdaság szempontjából. Az Európai Unióhoz való csatlakozása potenciálisan kedvezőtlen következményekkel járhat Magyarország számára.

A miniszterelnök véleménye szerint 2025-re a magyar gazdaság számára elengedhetetlen, hogy jelentős fejlődést mutasson. Kiemelt prioritásként kezeli a munkahelyek védelmét és a termelési kapacitások bővítését.

"A munkahelyek megőrzése kihívásokkal teli feladat, és nem ígérkezik könnyűnek. Felettünk egy vámháború súlyos viharfelhője gyülekezik, ami még inkább bonyolítja a helyzetet."

Válaszul meghirdette a "100 új gyár programot", amelynek célja, hogy a globális gazdasági kihívások ellenére Magyarország megőrizze ipari kapacitásait és új munkahelyeket teremtsen:

"Éppen ezért indítjuk el a 100 új gyár programját, hiszen ez az egyetlen módja annak, hogy garantáljuk minden magyar számára, aki elkötelezett a munkavégzés iránt, a jövőbeli foglalkoztatást."

Szijjártó Péter és Nagy István számára igazán mozgalmas év várható - emelte ki.

Related posts