Fedezd fel a megújult Citadellát: egy hely, ahol a nyitottság, a szabadság és a zöld értékek kéz a kézben járnak! Látványos átalakulás vár ránk, amely nem csupán a tájat formálja át, hanem a közösségi életet is felpezsdíti. Nézd meg a képeket, és merülj e

A munkálatoknak köszönhetően a zöldfelület a másfélszeresére, 20 ezer négyzetméterre nő a megújuló Citadellán. Az erődfalon belül új, több mint hatezer négyzetméteres közpark lesz, amelyben kávézó is helyet kap. A falak átvágásával ténylegesen kinyitják az erődöt, szabadabbá válik az építmény és egyúttal szimbolikusan folytatják azt, amikor a kiegyezés után 1899-ben a főváros lakossága megkezdte az elnyomás szimbólumaként azonosított erőd bontását.
A Citadella keleti oldalán látványos lépcsősort alakítanak ki, ezen keresztül a látogatók a Szabadság-szobor felől közvetlenül beléphetnek az erőd udvarába, a parkba. Új kilátóteraszok is létrejönnek, ahonnan a Citadellára látogatók a jövőben élvezhetik majd a különleges panorámát. Az északi bástyáról az Erzsébet hídra és a pesti oldalra, a keleti teraszról a Szabadság hídra, a déli bástyáról Kelenföldre, míg az ágyútorony épületének tetőteraszáról a Margit-szigetre, a Budavári Palotára és a Széna térre lehet rálátni. A nyugati ágyútoronyban több mint 1700 négyzetméteren, a magyarság szabadságküzdelmeit bemutató látványos kiállítás készül a Szabadság Bástyája címmel.
A Citadella megújításával párhuzamosan restaurálták a Szabadság-szoborcsoportot, a főszobor talapzatára pedig keresztet helyeztek, az 1100 éves magyar államiság, a nyugati kereszténység és az európai kultúrkör legfontosabb szimbólumát. A restaurálási munkálatok részeként a szobor körüli terasz új kialakítást kap, amely megjelenésében illeszkedni fog a Citadella megújuló külső és belső közparkjaihoz.