Olyan érzés, mintha a táncház falai között virtuóz művészek lepték volna el a teret, varázslatos ritmusokkal és lebilincselő mozdulatokkal szőve a levegőt.


Furcsa jelenség: az olasz zenészek Velencét az arab nyelvű Al-Bunduqiyya néven emlegetik. Ezt a címet viseli az a lemez, amely a népzene, barokk és kortárs zene mély kapcsolatait tárja fel.

A régi Velence varázslatos auraával vonzotta magához a Mediterráneum szívének népeit. E város színes kultúrája és sokféle zenei hagyománya egyedülálló módon olvadt össze, miközben a helyi közösségek dallamai szövik át a város mindennapjait. A soknyelvű és sokzenei örökségét nem csupán a nyüzsgő lakosok, hanem az olasz barokk zene két kiemelkedő alakja, Antonio Vivaldi és Giuseppe Tartini is formálta, akik felejthetetlen zenei kincseket hagytak ránk.

A régi zene kiváló olasz együttesével, az Il Pomo d'Oróval társult az olasz kortárs zene legszínesebb komponistaegyénisége, Giovanni Sollima, aki egyben virtuóz csellista is. Népzenei feldolgozásokból, átköltött és eredeti barokk művekből, improvizációkból szőtték össze a lemez anyagát, amelynek látszólag távoli rétegei mélyen áthatják egymást.

Related posts