Menczer Tamás felfedte, milyen célokat szolgálhat Ukrajna csatlakozása + videó.

- Azt mondta Von der Leyen, hogy ha behozzuk Ukrajnát az unióba, az a béke. Az uniós integrációval a béke jár. Mondanám neki, Guten morgen, Frau von der Leyen! Háborúban álló ország, jó reggelt kívánok! - mondta közösségi oldalára feltöltött videójában Menczer Tamás. A kormánypártok kommunikációs igazgatója rámutatott: nem arról van szó, hogy az európai békét kivisszük Ukrajnába, hanem az ukrajnai háborút hozzuk be Európába.
Szerinte Brüsszelben senki sem mer nyíltan beszélni erről, de valójában az ukrán csatlakozás célja az lehet, hogy Európa azonnal hadviselő féllé alakuljon át. Menczer Tamás úgy véli, hogy a békekötés megakadályozásával el akarják kerülni a felelősségvállalást, amelynek súlyos következményei lehetnek.
Ahogy azt korábban is említettem, elsődleges lépésként szükséges lenne a lemondás, majd az elköltött összegek részletes elszámolása. Az Ukrajnába küldött támogatás összege 150 milliárd euró – de hol van ennek a nyoma? Barátaim, béke van, van időnk, a fegyverek nem dörögnek, így érdemes lenne elővenni egy kockás papírt, és alaposan átnézni, mi is a helyzet. Ezt azonban úgy tűnik, sokan nem akarják. Minden eszközzel próbálják meg elérni a céljaikat, ezért kérem önöket, hogy vegyenek részt a szavazáson, és buzdítsanak erre másokat is – hangsúlyozta az igazgató.
Mint arról a Magyar Nemzet beszámolt, már tart a véleménynyilvánító szavazás Ukrajna uniós csatlakozásáról. A szavazólapokat minden érintetthez eljuttatja a Magyar Posta május végéig.
A véleménynyilvánító szavazás célja, hogy a választók kifejezzék álláspontjukat arról, támogatják-e Ukrajna belépését az Európai Unióba. A kormány e jelentős ügyben a magyar lakosság véleményét kívánja megismerni, hogy az eredmények tükrében képviselhesse a közös álláspontot az unió különböző intézményei előtt.
Emlékezetes, Orbán Viktor március 15-én meghirdette 12 pontját, amelyben Ukrajna uniós csatlakozása is helyet kapott: "Uniót, de Ukrajna nélkül." Még előtte, március 6-án rendkívüli csúcstalálkozót tartottak Brüsszelben, amelynek középpontjában Ukrajna EU-csatlakozása és Európa védelmi stratégiája állt. Orbán Viktor a tanácskozás után kifejtette aggályait Ukrajna esetleges EU-tagságával kapcsolatban, szerinte
A kormány ezért döntött úgy, hogy véleménynyilvánító szavazást indít Ukrajna uniós csatlakozásáról. A választópolgároknak egy szavazólapot postáznak, amelyen
A szavazás folyamata hasonlít az országgyűlési választások menetére, ahol az "igen" vagy "nem" opciók közül lehet választani egy X jelöléssel. A szavazólapok egy különleges biztonsági papírból készülnek, amely megakadályozza a fénymásolást és a sokszorosítást. A kitöltött szavazólapokat egy ingyenes válaszboríték segítségével juttathatjuk vissza a kormányhoz. Az összesítést közjegyző jelenlétében végzik, biztosítva ezzel a folyamat átláthatóságát és hitelességét.