A mórahalmi diákok izgalmas kulturális élményekben és határokon átnyúló barátságokban gazdagodtak.


A közelmúltban a mórahalmi Szent László Katolikus Általános Iskola hetedik osztályos diákjai felejthetetlen élményekkel tértek haza a Határtalanul! program keretében. Felvidék szívélyes fogadtatással várta a fiatalokat, akik izgalmas kalandokat élhettek át, felfedezve a helyi kultúrát és történelmet.

A mórahalmi Szent László Katolikus Általános Iskola hetedik osztályos tanulói felejthetetlen kiránduláson vettek részt a Felvidéken. Az ötnapos program célja az volt, hogy a diákok közvetlen tapasztalatokat szerezhessenek a határon túli magyarság gazdag kulturális örökségéről, valamint mélyebb rálátás nyerjenek a Felvidék történelmére és természeti csodáira. Az utazás első megállója Kékkő vára volt, amely lenyűgözte a fiatalokat, és számos izgalmas történetet mesélt el a régmúlt idők hőseiről. Ezt követően a csapat a Madách Imre Múzeumba látogatott, ahol felfedezhették Az ember tragédiája szerzőjének életét és munkásságát, így még közelebb kerültek a magyar irodalom egyik kiemelkedő alakjához. A természet iránt vonzalmat érző diákok számára a Budaszállási szikla és a Derencsényi-karszt túra nyújtott felejthetetlen élményeket, ahol a lenyűgöző táj mellett a friss levegő és a természet csodái is elragadták őket. A történelem iránt érdeklődők pedig a Divény vára és a Gácsi várkastély parkjában bolyongva élhették át a múlt szellemét, miközben a régmúlt idők titkaiba merülhettek. Ez a kirándulás nemcsak tanulságos, hanem élményekkel teli kaland volt számukra.

Felvidéki ismerkedés

A program egyik kiemelkedő eseménye a Rimaszombati Tompa Mihály Alapiskola meglátogatása volt, ahol a hetedikesek határon túli magyar diákokkal ismerkedhettek meg. A közösen eltöltött idő, az együtt játszott játékok és beszélgetések életre szóló emlékeket hagytak a résztvevőkben. A helyi Gömör-kishonti Múzeum szintén tartalmas programmal várta a látogatókat.

A kirándulás alkalmával a diákok felfedezték a lenyűgöző Betléri Andrássy-kastélyt, ahol a történelmi épület eleganciája elvarázsolta őket. Ezt követően Rozsnyón a bányászati múzeumban tett látogatásuk során izgalmas kiállítások révén mélyebb betekintést nyerhettek a vidék gazdag ipari örökségébe.

A program nemcsak ismeretekkel, hanem közösségi élményekkel is gazdagította a résztvevőket: sok nevetés, közös felfedezések és barátságok születtek. A gyerekek véleménye szerint a felvidéki utazás segített mélyebben megérteni, mit jelent a határokon átívelő magyar összetartozás.

Related posts