Elhagyott karácsonyfák sokasága borítja be az utcákat – videós beszámoló!


Az élő karácsonyfák, különösen a lucfenyők, rendszerint nem bírják sokáig beltérben, mivel a fűtött szobák száraz levegője gyorsan kiszárítja őket. Ezért a fák lebontásának időpontját gyakran a fenyő állapota határozza meg.

A nordmann- és az ezüstfenyők tartósságukkal vonzzák a tulajdonosokat, akik így hosszabb ideig élvezhetik a fenyőfa nyújtotta varázslatot. Ugyanakkor egyre inkább teret hódítanak az alternatív megoldások is. Az egyik népszerű lehetőség a cserepes fák, amelyeket az ünnepek után bátran kiültethetünk a kertbe, így a természet részévé válhatnak. Emellett a tartós műfenyők is egyre kedveltebbek, hiszen hosszú időn keresztül megőrzik eredeti szépségüket, miközben környezetbarát megoldást kínálnak a karácsonyi dekorációhoz.

Sokan az új év első napjaiban már eltávolítják a karácsonyfát, míg mások hosszabb ideig, akár január végéig is élvezik a fenyőfát. Azok, akik gyorsan visszatérnek a munkához, gyakran praktikus okokból választják az ünnepi díszítések korai eltüntetését - olvasható a Veszprém Vármegyei Hírportál cikkében.

A fakihelyezés utáni gyűjtési folyamat Budapesten akár egy, másfél hónapig is eltarthat. Ugyanakkor bizonyos helyszíneken az erre a célra rendelkezésre álló idő január végén vagy február közepén lejár.

Ilyen körülmények között a fák elszállítása már nem lehetséges, ezért egyetlen alternatíva marad: a település hivatalos hulladékudvaránál történő leadás.

Budapesten több mint 250 kijelölt gyűjtőhely várja azokat, akik szeretnék leadni elhasználódott fájukat. Ezek a helyszínek lehetőséget biztosítanak arra, hogy bárki könnyedén hozzájáruljon a környezetvédelemhez, és felelősségteljesen váljon meg feleslegessé vált fájától.

A felhalmozott fákat feldolgozzák, és bizonyos esetekben központi komposztáló telepeken új életre kelnek. Budapesten a kidobott fenyőfák jellemzően elégetésre kerülnek, ezzel hőenergiát vagy villamos energiát generálva.

Related posts