Havi félmillió forintért nyújt szakmai tanácsokat a szegedi egyetem számára az MNB-alapítványt elhagyó fideszes frakcióvezető.


A szegedi közgyűlés illetékes bizottsága arra a megállapításra jutott, hogy aktív politikai szereplőként is lehet tanácsokat nyújtani az egyetem számára, így a tevékenység nem ütközik összeférhetetlenségi szabályokba.

Polner Eörs, a Fidesz szegedi frakcióvezetője nemrégiben lemondott a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány (PADME) felügyelőbizottságának elnöki pozíciójáról. Azonban nem sokáig maradt bevétel nélkül, hiszen a Szegedi Tudományegyetem szakértőjeként folytathatja tevékenységét – értesült a Szegeder.

A lap közadatigénylés keretében hozzájutott Polner szerződésének részleteihez, amelyben az áll, hogy a politikus új feladata a következő: "szakértői támogatás nyújtása az SZTE-nek, valamint a különféle köztestületekkel (megyei és városi közgyűlés) és egyéb közszereplőkkel való kapcsolatok kialakítása és fenntartása". A frakcióvezető havi bruttó 500 ezer forintot kap ezért a munkáért, és a feladat teljesítését Fendler Judit, az egyetem kancellárja jogosult igazolni a dokumentumban foglaltak szerint.

Polner 2019 óta aktívan részt vett a PADME tevékenységében, és egy tavalyi adat szerint a felügyelőbizottság elnökeként havi 1,3 millió forint bruttó jövedelmet keresett. Az Állami Számvevőszék jelentése alapján azonban az alapítvány 500 milliárd forintos vagyonának jelentős része, 150-200 milliárd forint, elveszett a hibás vagy szándékosan rossz befektetési döntések következtében. A szegedi politikus állítólag tavaly november környékén távozott a felügyelőbizottságból, mivel az idei januárban benyújtott vagyonnyilatkozatában már nem tüntette fel ezt az állását, míg tavaly októberben még aktívan részt vett a munkában. Ezt alátámasztja az a tény is, hogy az egyetemmel kötött megállapodás értelmében Polner december 1-jétől tanácsadóként dolgozik az SZTE-n.

A Szegeder újságírója rákérdezett Polnerre, hogy véleménye szerint nem ütközik-e a közérdekkel, hogy aktív politikai szereplőként, a városi közgyűlés tagjaként és a Pénzügyi és Vagyongazdálkodási Bizottság elnökeként tanácsokat ad az egyetem számára.

"A Szeged Megyei Jogú Város Közgyűlésének képviselőjeként szeretném hangsúlyozni, hogy a Közgyűlés illetékes bizottsága nem talált összeférhetetlenséget" - nyilatkozta a lapnak.

Related posts