Íme néhány lépés, amellyel tudatosan álmodhatunk: 1. **Álomnapló vezetése**: Minden reggel írj fel minden álmot, amit emlékszel. Ez segít az álmaidra való fókuszálásban, és javítja az álomemlékezetedet. 2. **Álomjelek észlelése**: Figyelj fel az álmaidb


Medvetámadás Ózdon: kocsiba ugorva menekültek el a helyszínről az emberek!

A fiatal tartalomgyártó már gimnáziumi évei alatt felfedezte az álmok varázslatos világát. Ekkor részt vett egy ösztöndíj programban, amely lehetőséget biztosított számára, hogy alapos kutatásokba kezdjen. A középiskola befejezése után pedig egyértelmű volt számára, hogy folytatja tanulmányait ezen a különleges területen. Szilágyi Marcell az ELTE pszichológia szakán szerezte meg alapdiplomáját, emellett pedig aktívan részt vesz egy kutatócsoport munkájában, amely az álmokkal foglalkozik. Érdemes megemlíteni, hogy rendszeres tudatos álmodóként saját élményeit is beépíti a kutatásaiba.

A tudatos álmodás területének elkötelezett gyakorlója és szakértője a beszélgetés kezdetén hangsúlyozta, hogy az, melyik technika bizonyul a leghatékonyabbnak, egyénileg eltérő, hiszen ez nagymértékben függ az álmodó személyiségétől és tapasztalataitól. Marcell megosztotta, hogy bár vannak olyan egyének, akik ösztönösen képesek a tudatos álmodásra, ő sajnos nem tartozott közéjük; az első tudatos álma véletlenül jött létre. A kezdők számára tanácsolta, hogy legyenek kitartóak és kíváncsiak, mivel ezek a tulajdonságok kulcsfontosságúak az első eredmények eléréséhez.

Szilágyi Marcellt néhány konkrét technikáról is kérdeztem, és az álomkutató csoport egyik tagja megosztott velem néhány értékes tippet, amelyek segíthetnek a kezdő tudatos álmodóknak.

Az alapvető elképzelés az, hogy álmunk során teljesen biztosak vagyunk abban, hogy az események és a minket körülvevő világ valódi. Ezt a meggyőződést érdemes újraértékelnünk, hogy tudatosodjon bennünk: éppen álmodunk. A valóság megkülönböztetésére többféle módszert alkalmazhatunk, például ellenőrizhetjük az órát, vagy kereshetünk egy villanykapcsolót az álmunk színterén, hogy kiderüljön, működik-e. Szilágyi Marcell megosztotta velem, hogy számára az a technika bizonyult a leghatékonyabbnak, amikor befogta az orrát, és megpróbálta beszívni a levegőt. Mivel sikerült levegőt vennie, ráébredt, hogy az álom világában az orra nem reagál úgy, mint a valóságban, így nyilvánvalóvá vált számára, hogy ez az élmény nem más, mint egy álom.

Az álomkutató palánta hangsúlyozta, hogy számára nagy áttörést jelentett a tudatos álmodásban, amikor elkezdett rendszeresen álomnaplót vezetni. Szilágyi Marcell hangsúlyozta, hogy ez nem fog ugrásszerű fejlődést hozni, inkább egy folyamatosan felépített előrehaladás tapasztalható majd idővel. Az, hogy ébredés után felelevenítjük, újra éljük, majd leírjuk az álmainkat eleinte nem lesz egyszerű feladat, de egy hét rendszeres naplózás után már akár 2-3 különböző álmot is képesek lehetünk felidézni. Amikor már a rutin részévé válik az álomnapló vezetése akkor már fel tudjuk térképzeni a saját álom világunkat, és a különböző ismétlődő, úgynevezett álomjelekből több jelentésre is következtethetünk. Szilágyi Marcell elárulta, hogy számára ilyen álomjel például a lift.

Az álomnapló egy különleges eszköz, amely lehetővé teszi számunkra, hogy a tudatalatti világunk és a valóság között hidat építsünk.

- fogalmazta meg az álomkutató csoport egyik tagja.

A tudatos álmodás gyakran összefonódik a rettegett alvási paralízis élményével, mely sokak számára ijesztő és zavaró lehet.

Szilágyi Marcell tiszta vizet öntött a pohárba, és elmondta lapunknak, hogy nem kell félni ettől a jelenségtől, hiszen egy természetes reakció, ahogy az agyunk lebénítja a testünket. Szinte minden alváskor végbe megy ez a folyamat és akkor válik vérfagyasztóan ijesztővé, amikor "bele ébredünk", és lidércek jelennek meg a szemünk előtt. Marcell elismerte, hogy ez kellemetlen lehet, de mint gyakorlott tudatos álmodó, ő is tapasztalt hasonlót.

Rájöttem, hogy az agyam szüli ezeket a lidérceket

- mondta, miközben megnyugtatóan mosolygott.

Az álomkutató fiatal tehetség kiemelte, hogy álmainkban a tudatalattink kivetülései bontakoznak ki, ezért elengedhetetlen, hogy a bennük szereplőket ne bántsuk. Hiszen ez nem csupán az álom világában okoz szenvedést, hanem a saját lelkünkre is káros hatással van.

Bár még nem készült hivatalos kutatás erről a témáról, a tudatos álmodás alvásminőségre gyakorolt hatása sok szakember figyelmét felkeltette. Szilágyi Marcell szavaival élve, egy tudatos álommal eltöltött éjszaka mentálisan jelentős plusz energiát biztosít, amely hozzájárulhat a mindennapi élethez.

Emellett a kutatócsoport fiatal tagja azt is kiemelte, hogy az önismeretben is a hasznára vált a tudatos álmodás. Ugyanis érvényesülni kezd a tudatalattink, ami tükröt tarthat és rengeteg felismerésnek ad teret nekünk idővel.

Related posts