A kormány kérésének engedett, azonban ezt követően lemondott az Országos Bírói Tanács elnöki posztjáról.
Szabó Péter a keddi rendkívüli ülés keretében bejelentette, hogy lemond elnöki pozíciójáról, azonban tagsága az Országos Bírói Tanácsban továbbra is fennmarad.
A Telex hírei alapján kedden bizalmi szavazást tartottak Szabó Péter ügyvéd felett, ami a kormány új igazságügyi reformjával kapcsolatos aggodalmakra adott választ. A reform miatt egyes bírák a függetlenségüket fenyegetve érzik, és zsarolásról, valamint politikai nyomásgyakorlásról számoltak be. Egy kiszivárgott belső diskurzusban Szabó azonban kijelentette, hogy nem volt lehetőségük beleszólni a kormányzati megállapodás részleteibe, és hogy ha nem hajlanak a minisztérium kérésére, akkor nem kaptak volna fizetésemelést.
A bírói függetlenség kapcsán állítólag így nyilatkozott: bár lehet, hogy ez kényes téma, a megállapodást mégis el kellett fogadni.
A bírói önigazgatás legmagasabb szintű testülete, az Országos Bírói Tanács november 20-án jóváhagyta az Igazságügyi Minisztérium által benyújtott, széleskörű ellenállást kiváltó tervet. Ez a javaslat több mint 130 milliárd forintot irányoz elő a bírók és az igazságügyi dolgozók bérének emelésére, azonban ehhez a bírói vezetőknek el kell fogadniuk bizonyos szervezeti reformokat.
Az átalakítás tervezete szerint a bírók akár 70 éves korukig is megtarthatnák jogviszonyukat, miközben a bírói kinevezések alsó korhatárát 35 évre emelnék. A kormány szándékai alapján a külső pályázók számára is kedvezőbb lehetőségek nyílhatnak, mivel a kinevezések során nagyobb hangsúlyt kapna a különböző jogi területeken szerzett tapasztalat -- áll a cikkben.