A férfi, aki több mint egy terrányi adatot sikkasztott a Disneytől, bűnösnek ismerte el magát.

A 25 éves Ryan Mitchell Kramer rengeteg bizalmas adatot szippantott le a Disney belső Slack csatornáiról
Egy különösen ravasz kaliforniai férfi, Ryan Mitchell Kramer, aki egy mesterséges intelligenciát imitáló képgeneráló alkalmazás mögé bújva rejtette el valódi szándékait, most bűnösnek vallotta magát egy Disney-alkalmazott számítógépének feltörésében. A 25 éves férfi több mint egy terabájtnyi érzékeny információt lopott el a Disney belső Slack csatornáiról, ezzel súlyosan veszélyeztetve a cég adatvédelmét és biztonságát.
Az ügy pikantériája, hogy a hacker egy mesterséges intelligencia által generált artist programba rejtette el a trójait, amit 2024 áprilisa és májusa között tett közzé több platformon. A Disney egyik munkatársa le is töltötte a csodát ígérő AI-eszközt, amivel gyakorlatilag kitárta Kramer előtt a digitális kapukat.
A sztori azonban messze túlmutatott a puszta adatlopáson. Kramer nem csupán betekintést nyert a Disney belső kommunikációs folyamataiba, hanem júliusban zsarolásba is kezdett, méghozzá egy általa kreált, ál-orosz hacktivista csoport, a "Nullbulge" nevében. Ezt követően, mindössze három nappal később, már meg is kezdte az adatok kiszivárogtatását, beleértve a dolgozók személyes információit és több ezer Slack-csatorna tartalmát is, mintha csak egy hatalmas titkosítást bontott volna fel.
A Wall Street Journal azonnal felfigyelt a botrányra, és ahogy a hírek napvilágot láttak, a Disney és az FBI is rávette magát, hogy alapos vizsgálatba kezdjen. Kramer beismerte, hogy legalább két másik áldozatot is megfertőzött a kártevőjével, így nem csupán egy elszólásról van szó. Jelenleg két szövetségi bűncselekményben is bűnösnek vallotta magát: jogosulatlan számítógép-hozzáférés és egy védett rendszer megrongálásának fenyegetése miatt akár 10 év börtönre is számíthat. A Disney hivatalos nyilatkozatában elégedetten számolt be a fejleményekről, és hangsúlyozta, hogy továbbra is szoros együttműködésben dolgoznak a hatóságokkal, hogy a kiberbűnözők ne maradhassanak büntetlenül.