Bárándy Péter: A Magyar Péter által javasolt vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása felesleges lépésnek tűnik.

Az elégségesnek ítélt helyzetben csupán néhány területen várható személyi átalakulás, hiszen a rendőrség és az ügyészség jelentős része elkötelezetten küzd a valós bűncselekmények felszámolásáért.
A Tisza Párt elnöke által bejelentett Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatal megalakítását a korábbi igazságügyi miniszter feleslegesnek ítéli.
A Népszava "Törésvonal" című műsorában Bárándy Péter kifejtette, hogy Magyar Péter pontosan meghatározta azokat a kulcsfontosságú területeket, amelyekre érdemes figyelmet fordítani egy esetleges kormányváltás után, különös tekintettel a büntetőjogi és a vagyonvisszaszerzési aspektusokra. Az ügyvéd az ellenzéki politikus szándékát legitimnek tartja, ugyanakkor kiemelte, hogy a rendőrség, az ügyészség és a bíróság rendelkezik a szükséges eszközökkel e feladatok elvégzéséhez. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a társadalom bizalma e intézmények iránt jelentősen csökkent, ezért elengedhetetlen a közbizalom helyreállítása.
Magyar Péter választási győzelme esetén kivizsgáltatná a kiemelt beruházások jelentős részétMagyar Péter bejelentette, hogy szuperhivatalt állítana fel a nemzeti vagyon visszaszerzésére
Kifejtette: a rendőrök és az ügyészek többsége a valóságos bűnöket akarja üldözni, nem is beszélve a bíróságokról Szerinte néhány személyi változtatás lehetővé tenné, hogy ezek az intézmények foglalkozzanak a Fidesz-kormány alatt felmerült esetleges visszaélésekkel is.
Bárándy Péter hozzátette: emiatt vitatná, hogy helyes-e egy új hivatal felállítása, inkább más megoldást választana.
A műsorban hangsúlyozta, hogy a társadalmi diskurzusban nem várható egységes vélemény a lopott vagyonokkal kapcsolatos ügyek rendezésének módjáról, illetve arról, miként lehetne az egyéni érdekeket a közösség javára fordítani. Figyelmeztetett arra is, hogy a közbeszerzési eljárások jogszabályoknak való megfelelősége önmagában nem bizonyítja a jogszerűséget. Ha már a pályázat kiírásakor eldőlt, ki lesz a győztes, akkor az bűncselekmény gyanúját vetheti fel. Továbbá kifejtette, hogy a vagyon elleni bűncselekmények és a korrupciós ügyek esetében az elévülési idő eltérően alakulhat, ami további bonyodalmakat okozhat.
"Magyarországon a korrupció nem kivétellé, hanem szabállyá vált, intézményesült"Itt szétlopják az országot, szavakkal már képtelenség megfékezni a gazdasági elit tagjait
Az ügyvéd kifejtette, hogy véleménye szerint a vagyonvisszaszerzés lehetősége nem zárható ki, még akkor sem, ha a Tisza Párt csupán egyszerű többséget szerez a kormányalakításhoz. Úgy gondolja, hogy bár jelenleg fideszes pártkáderek irányítják az állami intézményeket, egy esetleges kormányváltás után sokan elveszíthetik a motivációjukat a pozíciójuk folytatására. Ugyanakkor vannak olyanok is, akik valószínűleg kitartanának és folytatnák a munkájukat az új kormány alatt is. "Az emberek többsége nem hős, hanem inkább gyengébb személyiség. Egyébként sem kedvező az a társadalom, ahol a mindennapok során hősökre van szükség" - emelte ki Bárándy Péter.