Az én történeteim 36. fejezete Ahogy a napfény átszűrődött a fák lombjai között, úgy kezdett egy új kaland kibontakozni előttem. Az előző részek izgalmai után most új kihívások vártak rám. Az út, amelyre léptem, tele volt meglepetésekkel és titkokkal, am

Családi házunk a Magyar út 66-ban, 2017-ben
Fotó: Nyíri család fotóalbuma
Amíg a gyerekeink befejezték iskolai tanulmányaikat, a Magyar úti otthonunkban éltünk együtt. Minden egyes gyerkőcnek saját szobája volt, ahol szabadon kifejezhették magukat. Ahogy teltek az évek, mindannyian megnősültek vagy férjhez mentek, és a városba költöztek. Így a feleségemmel egyedül maradtunk, és a gyerekek már csak alkalmanként, vendégségbe látogattak haza.
Korábban már említettem, hogy a fiam Pestre költözött, ahol egy biztonsági berendezésekkel foglalkozó céghez szegődött. A pesti barátnője ösztönözte arra, hogy elvégezze a Zrínyi Miklós Katonai Főiskola biztonságtechnikai szakát, amit sikeresen, esti tagozaton teljesített is. Nem sokkal a diploma megszerzése után azonban véget ért a kapcsolatuk, és ő visszatért eredeti szakmájához, villanyszerelőként kezdett dolgozni a Lőrinci hengerműben. Pest belvárosában bérelt lakásban élt, ami az ő új életének színhelyévé vált. Két év elteltével a hengerműnél új pozíciót kapott: darukarbantartó művezető lett. Közben a dunaújvárosi lakásomat kiadtam egy hölgynek, aki az M6-os autópálya építésének minőségbiztosítási vezetője volt. Ő rendszeresen lejött a Magyar útra, és készpénzben fizette az albérleti díjat. Egy alkalommal Mikivel itthon tartózkodtam, és bemutattam őket egymásnak. Azonnal összebarátkoztak, és fél év múlva már az esküvőjüket tervezték. Pestlőrincen, közel Miki munkahelyéhez, vettek egy lakást egy újonnan épült lakóparkban. A lány harmincéves volt, míg a fiú negyven. Egy év elteltével ikrek érkeztek a családba: Nyíri Soma és Nyíri Zsombor 2017-re, a 50. házassági évfordulónkon már 11 évesek lettek. Közben azonban a Dunaferrhez tartozó Lőrinci hengerművet az ukrán tulajdonos bezárta, és a fiamnak ismét pályát kellett módosítania, új kihívások elé nézve.
A nagyobbik lányom, Andi, sikeresen elsajátította a női és férfi fodrász szakmát. Később férjhez ment, és két élénk fiúgyermekük született. A fiúk, Hanák Norbi és Hanák Viktor, 2017-ben 19 és 17 éves ifjak voltak, tele energiával és kalandvággyal.
A kisebbik lányom Ági a Széchenyi gimnáziumban érettségizett, majd ő is férjhez ment, született két lányuk, Garai Emma és Garai Sára akik 2017-ben már 13 és 11 évesek voltak.. Ági érettségi után a Dunaferrben , a Meleghengermű termelési osztályán, majd később a Gépészeti üzemben adminisztrátorként dolgozott.
Régebben Andi a barátnőjével egy földszintes lakást vásárolt a Dózsa I. városrészben, amit átalakítottunk egy különleges fodrászüzletté, WELLNES hajstúdió néven. Az idő múlásával a helyiséget megosztották, és Andi az egyik részében önálló fodrászüzletet nyitott, CITI HAIR stúdió néven. Rengeteget dolgoztunk az átalakításon, de az eredmény tényleg gyönyörű lett.