Egy magyar diplomáciai intézmény épületét érte támadás Németország területén.

Lakossági bejelentés alapján nyomozást indított a német rendőrség, miután ismeretlen tettesek politikai üzenetekkel ellátott festékkel mázolták le egy külképviselet falait. A stuttgarti magyar konzulátus épületén éjszaka vörös festéket öntöttek, és a homlokzatra két figyelemfelkeltő szlogen került: "Free Gaza" és "Free Maja".
A stuttgarti magyar konzulátust éjszaka érte támadás, amikor ismeretlen elkövetők több vödörnyi vörös festéket öntöttek az épület falára, majd politikai üzenetekkel teli feliratokat hagytak maguk után. A rongálás szerdán hajnalban történt, és a környék lakói értesítették a rendőrséget hajnali fél kettő körül. A kiérkező járőrök azonnal nyomozást indítottak, de gyanúsítottakat nem tudtak azonosítani. Mivel a feliratok, valamint a választott célpont is politikai üzenetet közvetít, a nyomozást a stuttgarti államvédelmi hivatal vette át a további vizsgálatok lefolytatására.
A falra festett két jelszó, a "Free Gaza" és a "Free Maja", határozott politikai állásfoglalást közvetít. A "Free Gaza" felirat a Izrael és a Hamász közötti konfliktus hátterében vált a nyugati baloldali és iszlamista mozgalmak emblémájává, míg a "Free Maja" egy németországi szélsőbaloldali aktivista, Maja T. ügyére utal, aki széles körben ismertté vált. E két jelszó összekapcsolása arra utal, hogy a fal művészi megjelenítése nem csupán politikai üzeneteket hordoz, hanem az aktuális társadalmi és politikai feszültségekre is reflektál.
A nem bináris identitású Maja T. ellen februárban indult büntetőeljárás Magyarországon, miután a vád szerint több társával együtt Budapesten több személyt támadtak meg, és súlyosan bántalmaztak.
A vádak alapján Maja T. akár 24 évnyi börtönbüntetésre is ítélhető. Az ügy politikai szempontból különösen érdekes, hiszen a gyanúsítottat Németországban tartóztatták le, majd a hatóságok kiadták Magyarországnak. Azonban februárban a német Szövetségi Alkotmánybíróság megállapította, hogy a kiadatási eljárás során súlyos jogi hiányosságok merültek fel, így a kiadatás jogsértőnek minősült.
A baloldali körök, akik a kiadatást politikai támadásként értelmezték, azóta is aktívan kampányolnak a vádlott szabadon bocsátásáért. Így nem zárható ki, hogy a stuttgarti támadás egyik szándéka a Maja melletti kiállás látványos megjelenítése volt.
Stuttgart nem először válik politikai indíttatású festékes támadások célpontjává. A legutóbbi eset a Bad Cannstatt nevű kerületben zajlott, ahol a helyi bírósági épület falaira öntöttek festéket. Noha a hatóságoknak sikerült néhány elkövetőt gyorsan azonosítani és elfogni, a takarítási folyamat a mai napig eltart, és a felújítás még nem fejeződött be.
A mostani rongálás több szempontból is hasonlóságot mutat a korábbival: az elkövetési mód azonos - vödörnyi vörös festék a falra -, és a politikai tartalmú üzenetek is azonos eszmerendszert tükröznek. A hatóságok ezért nem zárják ki, hogy összefüggés lehet a két akció között, különösen annak fényében, hogy május 1-je környékén a szélsőbaloldali csoportok gyakran aktivizálódnak.
A rendőrség nyilatkozata szerint az elkövetés módja és a megfogalmazott üzenetek politikai motivációra utalnak, ami a választott célpont jellegével is összhangban áll. Ennek következtében az ügyet a politikai indíttatású bűncselekményekre specializálódott államvédelmi osztály vizsgálja tovább. Jelenleg azonban sem a stuttgarti konzulátus, sem a hatóságok nem osztottak meg további információkat az esetről, és az elkövetők személyazonossága továbbra is rejtély marad.