A kínai autógyártók innovatív megoldásokkal reagálnak az európai vámok kihívásaira, és a hibrid modellek fejlesztésére összpontosítanak.

A kínai autógyártók fokozzák hibrid járműveik európai exportját, miközben új modellek bevezetését tervezik, hogy kiegyenlítsék az Európai Unió elektromos járművekre kivetett vámterheit. Az EU legújabb vámintézkedései, melyek célja az európai autóipar védelme, nem érintik a hibrid autókat, így a kínai cégek, például a BYD, még inkább megerősíthetik pozíciójukat a piacon.
2023 októberében az Európai Unió bevezetett egy akár 45,3%-os vámot a kínai elektromos autókra, arra hivatkozva, hogy a kínai gyártók által élvezett állami támogatások tisztességtelen versenyelőnyt jelentenek. E lépés, valamint a kínai autópiac növekvő lassulása arra ösztönözte a gyártókat, hogy stratégiájukat a hibrid járművek exportjának fokozására összpontosítsák. A hibridek, amelyek ötvözik a benzin- és elektromos meghajtást, egyre népszerűbb alternatívát jelentenek a teljesen elektromos, illetve a hagyományos belső égésű motorral működő autók mellett.
A kínai gyártók, például a BYD, az SAIC és a Geely új plug-in hibrid modellekkel szállnak versenybe az európai piacon, kihívást intézve olyan helyi és japán gyártókhoz, mint a Volkswagen és a Toyota. Például a BYD Seal U DM-i modellje olcsóbb, mint a Volkswagen Tiguan vagy a Toyota C-HR hibrid modelljei. A BYD emellett fontolóra veszi, hogy elektromos és hibrid járműveket is gyártson magyarországi üzemében - írja a Reuters.